Window Art - malování na sklo

Barvami Window Art se obrázky malují snadno a jsou ideální nejen pro tvoření dětí, ale i pro zdobení a dekorování iteriéru. Snadno přilnou na na sklo-, kachličky, plast a další pevné podklady. S pomocí pevné folie můžete vytvořit zajímavý obrázek do prostoru. Protože jsou barvy Window Art velmi kvalitní, na okně kam svítí sluníčko si udržují pružnost a nekřehnou, lze je snadno sejmout a zase vrátit.

Vlastnosti a charakteristika:

  • široký výběr ze 42 odstínů barev a 6 kontur
  • jsou vysoce elastické a odolné stárnutí (křehnutí), proto i po dlouhé době snadno sloupnutelné
  • světlostálé a vodě odolné, ředitelné vodou, zdravotně nezávadné, bez zápachu
  • po zaschnutí snadno přilnou na hladký, mastnoty a nečistot zbavený podklad
  • obrázky jsou snadno odstranitelné a opakovaně použitelné
jnt-window-1.jpg, 10 kB
 
 

Kreslení kontur

jnt-window-2.jpg, 28 kB Obrázek, který chcete malovat si připravte ve velikosti 1:1. Použijte hotovou předlohu, nebo vlastní kresbu.

Tu vsuňte pod hladkou folii, např. obal na sešity, popřípadě do kapsy tzv. eurofolie na dokumenty. Konturou (můžete vystřídat i několik barev kontur) nakreslete obrysy kresby. Jednotlivé tahy by měly na sebe navazovat, tak, aby malé plochy byly uzavřené a barva pak neutíkala ven.

Konturu ponechte alespoň trochu zaschnout (záleží na množství nanesené vrstvy), minimálně 20 min. až 24 hod. (obzvlášť malým dětem se obrázek lépe vybarvuje barvou, když je kontura zaschlá).

Vybarvování

jnt-window-3.jpg, 29 kB Jednotlivé menší plochy mezi konturami vyplňujte barvami. Do políček nanášejte rovnoměrně vrstvu barvy - asi 1 mm. Odstíny můžete přímo na folii mezi sebou různě mísit (např. špejlí) a tím vzniknou zajímavé efekty.

Na sjednocení plochy pozadí lze použít bezbarvou barvu, která spojí jednotlivé kousky ve větší celek (např. tykadla motýla), lépe se pak s obrázkem manipuluje.
Celý obrázek nechte ve vodorovné poloze v pokojové teplotě uschnout cca 12-24 hod.

Pak jej snadno sejměte a "přilepte" (umistěte) na sklo, zrcadlo, kachličky...

Další uplatnění

jnt-window-4.jpg, 33 kB

Barvami Window Art můžete např.udělat magnetek k barvě Magneto. Na pevnou folii namalujte motiv, který po zaschnutí vystřihněte. Zespod nalepte magnetek Nerchau.

jnt-window-5.jpg, 6 kB

Návod na motýly

jnt-window-6.jpg, 31kB

Potřeby: kontury a barvy Window Art, drát (0,5 mm), fólie, chlupatý drátek na tělo motýla.

Jednotlivá křídla uděláte tak, že 20 cm drátku stočíte do smyčky, volné konce do sebe spletete. Křídla vytvarujte a současně narovnejte tak, aby co nejvíce ležela na fólii.

Konturou Window Art rozčleňte křídla na menší díly. Můžete přetáhnout konturou i mimo křídla, lépe tak budou ležet na fólii. Pak barvami vyplňte jednotlivé dílky křídel, nanášejte vyšší vrstvu. Na křídlech můžete vytvořit různé efekty: barvy můžete mezi s sebou vzájemně míchat párátkem nebo špejlí.

Nechte schnout ve vodorvoné poloze při pokojové teplotě 24 hod. a více. Schnutím barvy zprůhlední a snadno pak křídla sloupnete z fólie. Přebytečnou barvu a konturu mimo křídla odstříhněte nůžkami.

Smotejte k sobě vždy horní a spodní křídla. Přiložte horní křídla na spodní a smotejte k sobě, spleťte asi ještě 2 cm copánku. Tykadla připevněte na začátek chlupatého drátku a asi 2,5 cm stočte do spirály - vznikne tak hlavička. Přiložte ke kostře motýla, omotejte mezi křídly - vznikne tak tělíčko na konci chlupatý drátek odštípněte.

Motýly můžete zavěsit pod sebe na vlasec, nebo na připevněte na špejli...


jnt-window-7.jpg, 77kB

Akční nabídka

Mramorovací barvy MARABU

Mramorovací barvy Jsou barvy, se kterými snadno a rychle vykouzlíte nádherné mramorové efekty na zvolených předmětech. Je vhodná pro umělou hmotu, sklo, akrylové sklo, dřevo, lepenku, vyfouklá vajíčka, svíčky, kov. Můžete mramorovat také papíry, japonské papíry, mnoho látek a hedvábí. Barvy jsou...

Více

—————

Velká sleva diářů Filofax

V našem e-shopu    Obchod-KS    právě probíhá velká slevová akce diářů Filofax. Je možné dosáhnout slevy až 30 %. Akce platí do 31.5.2014

Více

—————

Tomáš Řepka - Neuhýbám! (Rebel na hřišti)

Tomáš Řepka - Neuhýbám! (Rebel na hřišti) Katalogová cena s DPH: 299 Kč Akční sleva 5 % Vaše cena s DPH: 284 Kč   Už před časem jsem řek, že se můžete těšit na pokračování mý první knihy Rebel, který bude ještě odvážnější. A...

Více

—————


Novinky v nabídce

Tajemství Českého středohoří

NOVINKA Tajemství Českého středohoří Vaše cena s DPH: 799 Kč Imagine Media, s.r.o. Katalogové...

Více

—————

Komunikační systémy sluchově postižených

Nabízíme právě vydanou monografii Komunikační systémy sluchově postižených.   Název:                        Komunikační systémy sluchově...

Více

—————

Cibulkův kalendář 2015

Cibulkův kalendář pro televizní pamětníky 2015   Letos slaví Večerníček padesáté a Cibulkův kalendář pro televizní pamětníky páté narozeniny. A oslavit je můžete společně s nimi i Vy. Aleš Cibulka i tentokrát přináší řadu zajímavostí, výročí a postřehů z oblasti televizní tvorby a...

Více

—————


Kontakt

Ing. Karel Schejbal

Purkyňovo náměstí 1400
413 01 Roudnice nad Labem
GPS: 50°25'22.636"N, 14°15'16.035"E

otevírací doba:
Po - Pá : 7.00 - 17.00
So : 8.00 - 11.00
Ne : zavřeno


+420 775109165


Najdete nás na mapy.cz

Doporučujeme:

Big Shot Sada Starter Kit

Big Shot je vyřezávací a embosovací strojek bez nutnosti elektrického pohonu. Dodáváme s českým návodem. V ceně je: Solo platforma, Solo Shim (list z plastu) – V PRODLOUŽENÉ VERZI + 2 akrylové vyřezávací desky STANDARTNÍ. Dále sada obsahuje: 1x šablona vyřezávací šablona BigZ, 2x vyřezávací...

Více

—————


Aktuality

18.03.2015 11:25

Výstava kreativity v Dubči

Zveme Vás na pravidelnou výstavu kreativity v Dubči.

Celý článek

—————

15.03.2015 10:37

Velikonoční nabídka

Vážení zákazníci, připravili jsme si pro Vás nabídku velikonočního zboží: velikonočních sáčků, tašek, dekorací, barev a velikonočních kreativních materiálů. Následující zboží je pouze namátkový výběr z naší nabídky.   TOPP - Hurá...

Celý článek

—————