Kvalitní psací potřeby


V naší nabídce najdete kvalitní psací potřeby předních světových výrobců. v největší míře je zastoupena firma Parker, Pilot, Faber Castell, Lamy, Waterman, Rotring, Stabilo a další.

 

 


PARKER

Historie značky Parker začíná v osmdesátých letech devatenáctého století, kdy si chudý učitel telegrafie George Safford Parker přivydělával prodejem psacího náčiní svým studentům. Protože se za nabízené zboží cítil odpovědný, všechny špatně fungující kousky sám opravoval. Při této činnosti brzy došel k poznání, že by mohl vyrobit lepší produkt, a že když bude dobrý, lidé ho určitě koupí. První plnicí pero Parker bylo patentováno v roce 1889.

Od samého počátku byla tato značka vnímána jako záruka kvality a dlouhé životnosti. Zásadní zlom však přinesla až 20. léta století minulého. Na jejich počátku, kdy prodej plnicích per stagnoval, přišel jeden z manažerů společnosti s revolučním nápadem vyrobit robustní pero ve výrazné červeno-oranžové barvě (tehdy byla naprostá většina per černá) a s masivním zlatým hrotem. Model jménem Duofold se měl navíc na trhu objevit za více než dvojnásobek obvyklé ceny.

Pro testování prvních vzorků bylo zvoleno Chicago. Na jaře 1922 se zde do terénu vydalo deset obchodních zástupců vybavených plakáty a kladnými referencemi od prodejců, zatímco v místních novinách byla objednána intenzivní tříměsíční reklamní kampaň. Úspěch Duofoldu byl takový, že jen během prvního týdne přesáhl obrat z prodejů náklady na reklamu. Stejný postup tedy Parker uplatnil i v dalších městech a na konci léta téhož roku byla spuštěna celonárodní reklamní kampaň. Rok 1922 značka Parker uzavírala se 77% nárůstem obratu ve srovnání s předchozím rokem.

Navzdory neustálému vylepšování a uvádění nových a nových designových úprav se dominantní postavení Duofoldu na trhu ocitlo v roce 1924 v ohrožení. Konkurenční značka Schaeffer totiž uvedla na trh pero vyráběné z nového nerozbitného materiálu Radite. Až do té doby se pera vyráběla z tvrdé černé gumy, materiálu tvárného a přitom poměrně, nikoli však zcela, odolného proti mechanickému namáhání a chemickému působení inkoustu. Spolu s novým, nesrovnatelně odolnějším materiálem se změnila i záruka prodávaných per na doživotní.

Parker začal okamžitě pracovat na testování plastů a v roce 1926 představil první pero z umělé hmoty s doživotní zárukou. Polymer Permanite používaný pro výrobu se vyznačoval vysokou odolností a navíc byl výrazně lehčí než do té doby stále běžně užívaná guma. Nově představená pera se po designové stránce shodovala s Duofoldy, na trh však byla uvedena pod názvem Jade Pens, který vycházel ze světle zelené barvy prvního modelu připomínající ušlechtilý nerost jadeit. Necelý rok poté byla celá série opět zařazena pod název Duofold.

Pro demonstraci jedinečných vlastností svých výrobků zvolil Parker formu senzace a nechal shodit nová plastová pera z aeroplánu letícího 3000 stop nad zemí, z 25. patra výškové budovy nebo mezi rozeklaná skaliska na dno Grand kaňonu. Zpráva o tom, že přežila tyto náročné zkoušky bez úhony, pak byla zveřejněna v řadě novin a rychle se rozšířila po celé Americe. Továrna Parker vzápětí zaznamenala rekordní odbyt, i když její produkty se prodávaly mnohem dráž než psací potřeby konkurenčních značek.

Dvacátá léta je tak možné označit za předěl, v němž se ze sice kvalitní ale v podstatě standardní značky plnicích per stal světoví lídr v oblasti luxusních psacích potřeb. A v nastoupené cestě Parker pokračoval i nadále. Jeho výrobky se vyznačovaly mimořádnou kvalitou, precizností zpracování a využitím poznatků moderní vědy pro zdokonalení užitných vlastností.

Strmý pokles prodejů v období hospodářské krize na počátku 30. let se firmě např. podařilo zastavit díky zavedení zcela nového systému plnění per inkoustem. Šedesátku ručně vyrobených prototypů Vacuum-Filler vystavených na zkoušku v chicagské prodejně v létě 1932 skoupili zákazníci během jediného týdne. Na podporu prodeje dalších sérií vyrobili v Parkeru i několik kusů s tělem z průhledného plastu, aby se dalo snadněji vysvětlit, jak originální plnicí mechanismus funguje. Tato pera také vůbec poprvé nesla klip ve tvaru okřídleného šípu, jenž se do budoucna stal neodlučným symbolem značky.

Z celé řady dalších inovací zmiňme alespoň Parker 51 z roku 1941. Štíhlé tělo inspirované trupem vojenské stíhačky a naprosto revoluční skrytý hrot tvořící s tělem jeden kompaktní celek se staly vzorem následovaným výrobci psacích potřeb ještě několik desetiletí po zahájení prodeje. V České republice si pamětníci jistě vzpomenou na tzv. čínské propisovačky, které též patřily mezi plagiáty tohoto mimořádně úspěšného modelu.

Špičková kvalita, atraktivní design a široká nabídka modelů pro nejrůznější cílové skupiny jsou důvodem, proč je PARKER stále nejvyhledávanější značkou prestižních psacích potřeb na světě.


WATERMAN

Také historie této značky je naplněna řadou odvážných rozhodnutí, bez nichž by nebylo možné dosáhnout tak zásadního úspěchu.

V roce 1883 newyorský pojišťovací agent Lewis Edson Waterman přišel o velkou zakázku kvůli tomu, že jeho plnicí pero při podpisu udělalo na smlouvu kaňku, a než se vrátil s novou kopií, klient byl pryč. Zklamaný Waterman se zařekl, že tohle už se nesmí nikdy stát, a začal přemýšlet, jak samovolnému vytékání inkoustu z pera zabránit. Ještě tentýž rok podal patent na zcela nový způsob plnění a pustil se do výroby per s tehdy neuvěřitelnou zárukou na 5 let. Jelikož všechny své produkty vyráběl sám ručně a každému zákazníkovi předával hotové dílo osobně, jeho firma se nijak zvlášť nerozrůstala.

Po třech letech usilovné práce bez adekvátního finančního úspěchu navštívil Watermana reklamní agent E. T. Howard s návrhem, že mu půjčí 62,5 $ na čtvrtstránkový inzerát v populárním časopise. Pokud by se nezvýšily prodeje, nechtěl peníze vrátit. Poptávka po Ideal Pens, jak Waterman své výrobky nazýval, však narostla do takových rozměrů, že se firma brzy přestěhovala do šestipatrové budovy na Brodwayi v New Yorku. Zatímco v prvním roce svého podnikání prodal Waterman 200 per, v roce 1901 prodávala jeho firma 1000 per denně.

Watermanova pera se osvědčila i v těžkých podmínkách první světové války a mnoho vojáků na straně Dohody jimi psalo dopisy rodinám a blízkým z fronty. Stejným perem podepsal ministerský předseda Velké Británie David Lloyd George Versailleskou mírovou smlouvu, která válečný konflikt ukončila.

Pera Waterman používaly i mnohé další významné osobnosti, například Charles Lindbergh s ním psal svůj deník během historického letu z New Yorku do Paříže v roce 1927. V tomtéž roce také výzkumný pracovník firmy Waterman, M. Perraud, vynalezl inkoustovou bombičku.

V současné době jsou výrobní závody Waterman umístěny ve Francii a v jejich produktech se spojuje neopakovatelný francouzský design a šarm s absolutní kvalitou a dlouholetou tradicí značky. Proslulými se staly zvláště unikátní lakované povrchy, které patří k vrcholu toho, co lze v tomto oboru spatřit.

Psací potřeby WATERMAN se stávají důležitým doplňkem odrážejícím životní styl a osobnost svého vlastníka. Značka Waterman je synonymem luxusních psacích potřeb s vynikajícími technickými parametry a výjimečným designem.


LAMY

Společnost Lamy byla založena Josefem Lamym v roce 1930 v německém Heidelbergu. Lamy se řadí k předním výrobcům psacích potřeb v Německu a patří k největším světovým dodavatelům psacích potřeb.

Psací potřeby Lamy jsou známé především díky své dokonalosti a zaměření na skutečně funkční design. Za jejich současným úspěchem stojí syn zakladatele značky Dr. Manfred Lamy, který se v r. 1962 ujal marketingu firmy a brzy začal spolupracovat s těmi nejlepšími designéry z celého světa.

Sám Manfred Lamy není designérem, nicméně design považoval během celé profesní kariéry za jeden z pilířů kvalitní značky psacích nástrojů. Za své celoživotní úsilí získal loni v únoru titul Osobnost německého designu.

Jeho filosofií je vytvářet psací potřeby, jejichž tvar je promyšlený do každého detailu a všechny součásti mají konkrétní účel. Raději než na excentrické provokativní výstřelky se Lamy soustředí na funkčnost, uživatelský komfort a nadčasovost. Design nesmí být samoúčelný, ale musí současně s vizuální stránkou zlepšovat základní funkci výrobku a umocňovat jeho užitné vlastnosti. Tyto myšlenky musí přijmout za své každý designér dřív, než začne pracovat na vývoji nového modelu. Výsledkem jsou pak skutečně kvalitní pera a tužky, jimž z jejich hodnoty neuberou ani léta používání. Vždyť např. kuličková tužka Lamy Unic s teleskopickým hrotem získala cenu stuttgartského Design Centra už v r. 1988 a dodnes je oblíbeným modelem.

I ostatní modely Lamy vzbuzují zasloužený obdiv a uznání a do současnosti nasbíraly téměř padesátku cen za design a kvalitu provedení. Za milník v historii firmy sám M. Lamy označil kolekci Lamy 2000, na niž volně navázaly modely Dialog 1 a Dialog 2. Ten první vznikl ve spolupráci se světoznámým designérem Richardem Sapperem. Vskutku úchvatné je na něm trojúhelníkové tělo se zkoseným zakončením, jenž nabízí nečekaně příjemný zážitek ze psaní.

Autorem Dialogu 2 je dánský architekt a designér Knud Holscher, který dal novému peru do vínku čisté linie a minimalistický styl. Unikátní je speciální mechanismus umožňující zasunutí klipu do těla pera po čas psaní a jeho opětovné vysunutí po ukončení práce.

Opomenout nesmíme ani legendární Lamy Safari – ojedinělý případ, kdy se předmět z měkčeného plastu stal něčím exkluzivním a prestižním.

Pera LAMY charakterizuje zvláště osobitý moderní design a špičková kvalita. Sortiment zahrnuje vysoce výkonné psací potřeby ve všech cenových kategoriích, nejrůznější typy psacích systémů včetně multifunkčních per a příslušenství.


PILOT

Psací potřeby PILOT jsou dobře známy především díky své vysoké kvalitě a komfortu při jejich používání. Díky velmi vysokému stupni inovace a průmyslové odhodlanosti, uvedla společnost PILOT na trh postupně několik technologií, které naprosto změnily trh psacích potřeb.

Na základě rozsáhlých odborných znalostí a moderních výzkumů dnes vyrábí plnicí pera, mikrotužky, kuličková pera, popisovače, rollery a řadu dalších psacích potřeb. Mnozí jiní výrobci jsou závislí na různých dodavatelích základních částí, ale produkty PILOT jsou vyráběny od začátku až do konce výhradně za použití vlastních komponent, které prochází přísnou kontrolou kvality.

V průběhu let PILOT vyvinul širokou řadu exkluzivních a speciálních inkoustů. Know-how společnosti v oblasti chemického inženýrství a rozsáhlé investice do výzkumu vedly k vytvoření několika hlavních technologií inkoustu, které se dnes staly důležitou součástí trhu psacích potřeb. 

 
Inkoust na olejové bázi, který je moderní verzí inkoustu pastového; gelový inkoust se širokou škálou jasných metalických a pastelových barev; tekutý inkoust s kapilárním systémem zajišťujícím rovnoměrné psaní až do úplného vypsání náplně; pigmentový inkoust, který se díky jednoduchosti technologie výroby a vynikajícím vlastnostem používá od dob starověkého Egypta až dodnes; inkoust, kterým je možné psát na téměř jakýkoli povrch; a jedinečný METAMO inkoust použitý ve výrobcích řady FriXion, který mizí a znovu se objevuje v závislosti na teplotě.
ISPA AWARD 2007 

Unikátní technologie FriXion upoutala pozornost nejen konečných spotřebitelů, ale i odborné veřejnosti, což dokazuje fakt, že 10. února 2007 získala společnost Pilot ve Frankfurtu cenu ISPA AWARD 2007 v kategorii psacích potřeb právě za výrobek FriXion.

Společnost PILOT zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců na celém světě, má pokrytí na 5 kontinentech - 19 poboček a 80 distributorů. Výrobky Pilot se prodávají ve více než 100 zemích.


Akční nabídka

Mramorovací barvy MARABU

Mramorovací barvy Jsou barvy, se kterými snadno a rychle vykouzlíte nádherné mramorové efekty na zvolených předmětech. Je vhodná pro umělou hmotu, sklo, akrylové sklo, dřevo, lepenku, vyfouklá vajíčka, svíčky, kov. Můžete mramorovat také papíry, japonské papíry, mnoho látek a hedvábí. Barvy jsou...

Více

—————

Velká sleva diářů Filofax

V našem e-shopu    Obchod-KS    právě probíhá velká slevová akce diářů Filofax. Je možné dosáhnout slevy až 30 %. Akce platí do 31.5.2014

Více

—————

Tomáš Řepka - Neuhýbám! (Rebel na hřišti)

Tomáš Řepka - Neuhýbám! (Rebel na hřišti) Katalogová cena s DPH: 299 Kč Akční sleva 5 % Vaše cena s DPH: 284 Kč   Už před časem jsem řek, že se můžete těšit na pokračování mý první knihy Rebel, který bude ještě odvážnější. A...

Více

—————


Novinky v nabídce

Tajemství Českého středohoří

NOVINKA Tajemství Českého středohoří Vaše cena s DPH: 799 Kč Imagine Media, s.r.o. Katalogové...

Více

—————

Komunikační systémy sluchově postižených

Nabízíme právě vydanou monografii Komunikační systémy sluchově postižených.   Název:                        Komunikační systémy sluchově...

Více

—————

Cibulkův kalendář 2015

Cibulkův kalendář pro televizní pamětníky 2015   Letos slaví Večerníček padesáté a Cibulkův kalendář pro televizní pamětníky páté narozeniny. A oslavit je můžete společně s nimi i Vy. Aleš Cibulka i tentokrát přináší řadu zajímavostí, výročí a postřehů z oblasti televizní tvorby a...

Více

—————


Kontakt

Ing. Karel Schejbal

Purkyňovo náměstí 1400
413 01 Roudnice nad Labem
GPS: 50°25'22.636"N, 14°15'16.035"E

otevírací doba:
Po - Pá : 7.00 - 17.00
So : 8.00 - 11.00
Ne : zavřeno


+420 775109165


Najdete nás na mapy.cz

Doporučujeme:

Big Shot Sada Starter Kit

Big Shot je vyřezávací a embosovací strojek bez nutnosti elektrického pohonu. Dodáváme s českým návodem. V ceně je: Solo platforma, Solo Shim (list z plastu) – V PRODLOUŽENÉ VERZI + 2 akrylové vyřezávací desky STANDARTNÍ. Dále sada obsahuje: 1x šablona vyřezávací šablona BigZ, 2x vyřezávací...

Více

—————


Aktuality

18.03.2015 11:25

Výstava kreativity v Dubči

Zveme Vás na pravidelnou výstavu kreativity v Dubči.

Celý článek

—————

15.03.2015 10:37

Velikonoční nabídka

Vážení zákazníci, připravili jsme si pro Vás nabídku velikonočního zboží: velikonočních sáčků, tašek, dekorací, barev a velikonočních kreativních materiálů. Následující zboží je pouze namátkový výběr z naší nabídky.   TOPP - Hurá...

Celý článek

—————